Adhesive concrete & waterstop & spacer
دفتر فروش : 8-65574707

تخریب کننده

27این محصول متشکل از مواد تخریبی بدون انفجار می باشد که با پتانسیل بالا نهفته در خود و بازدهی بسیار زیاد هر نوع سنگ یا بتن ( مسلح یا غیر مسلح ) را تخریب و نیز در استخراج از معادن و حفر کانال کاربرد دارد. جهت انجام و استفاده صحیح از مواد مخرب ، تشخیص موقعیت سنگ یا بتن ضروری می باشد .

خواص و اثرات:

امکان تخریب مصالح بدون صدا و ارتعاش

هنگام استفاده در مجاورت مناطق مسکونی خطری به همراه نخواهد داشت

سازگاری با آب و هوای کشور

سمی نیست و هیچگونه آسیبی به محیط زیست نمی رساند

سهولت کاربرد

موارد کاربرد :

احداث تونل ها

گود برداری و استخراج سنگ های تزئینی

تخریب سخره های سنگی

تخریب در زیر آب

تخریب بتن های مسلح و غیر مسلح نظیر دیوارها و فونداسیون ها

میزان و روش مصرف:

در سنگ ها و بتن های ایستاده و آزاد چال ها باید به صورت عمودی و در سنگ ها و بتن های نهفته چال ها با زاویه 30 درجه نسبت به محور سنگ یا بتن انتخاب شوند , برای تخریب کامل بهتر است عمق چال ها بین 80 ٪ تا 90 ٪ ارتفاع سنگ یا بتن انتخاب شوند مواد تخریب کننده در کیسه های

5 کیلوگرمی و جعبه های 25 کیلوگرمی بسته بندی شده است و باید هر کیسه 5 کیلوگرمی 1/3 و 1 لیتر آب و در زمستان با 1/5 لیتر آب که دمای آن بر حسب درجه حرارت محیط تنظیم می شود مخلوط نمود و در محیطی با دمای بین صفر تا 18 درجه سانتیگراد جهت مخلوط کردن آب 25 تا 35 درجه سانتیگراد و در دمای بالای 18 درجه از آب سرد معمولی استفاده کرد زمان عملکرد بستگی به دمای محیط دارد و هر چه دمای محیط بالاتر باشد عکس العمل سریعتر انجام می گیرد و بالعکس در محیط های سرد و با درجه حرارت کم زمان عملکرد بالاتر می رودملات آماده باید حداکثر به فاصله 5 تا 10 دقیقه در داخل چال ها قرار داده شود ، به دلیل آنکه ممکن است این ماده در مجاورت هوا توان شیمیایی خود را از دست بدهد ،

بنابراین بهتر است در آخرین مرحله در کیسه را باز نمود و فوراً با آب مخلوط و ملات حاصله را آنقدر بهم زد تا مخلوطی همگن بوجود آید , آب مصرفی می بایست ، تمیز و با دمای مناسب باشددر هوای سرد دمای آب بین 25 تا 35 درجه باشد و آب مصرفی باید عاری از هرگونه مواد زاید شیمیایی باشد تا موجب کاهش فعالیت نگردد. چال ها باید کاملاً از خمیر آماده پر شوند ، اگر داخل چال ها آب باشد  باید خمیر را در داخل کیسه های نایلونی یا لوله های پلی اتیلن با ضخامت کم ریخته و در چال ها جاسازی شود  اگر دستورالعمل به درستی اجرا شود پس از 5 تا 6 ساعت بر حسب درجه محیط تخریبی مطمئن خواهید داشت.

نگهداری :

این مواد باید در محل خشک و خنک نگهداری شود و کیسه های باز بلافاصله مورد مصرف قرار گیرد ، ضمناً در هر ردیف بیش از چهار کارتن روی هم گذاشته نشود.

نکات ایمنی:

از تماس مستقیم دست و چشم ها با مواد خودداری فرمایید از نگاه کردن مستقیم به سوراخ های پر شده از ملات تخریب کننده خودداری فرمایید. در موقع مخلوط کردن و آماده سازی ملات تا پایان ریختن آن در چال ها استفاده از دستکش لاستیکی و عینک ایمنی و ماسک الزامی است. نظر به اینکه تخریب کننده دارای خاصیت قلیایی بالایی است و PH آن نزدیک به 13می باشد ، لذا درصورت آلودگی پوست یا چشم فوراً با آب سرد و تمیز شستشو دهید در صورت آلوده شدن پوست یا چشم بوسیله مواد پس از شستشو با آب سرد حتماً به پزشک مراجعه فرمایید.

شناختن موقعیت قرار گرفتن سنگ یا بتن به این صورت است که آیا سنگ یا بتن آزاد است یا در خاک نهفته می باشد و آیا بتن مورد تخریب مسلح است

یا غیر مسلح هر یک از این موارد در نحوه چال زدن و تعداد مورد نیاز چال و فاصله چال ها از یکدیگر تفاوت هایی دارند که به شرح ذیل می باشد :

حفر چال در سنگ یا بتن ( غیر مسلح ) ایستاده و آزاد

فاصله چال ها نسبت به یکدیگر باید منظم و به یک اندازه باشد.

شماره مته ای که جهت چال زدن به کار می رود باید مناسب انتخاب گردد.

هرچه قطر چال ها بیشتر باشد به دلیل گنجایش بیشتر مواد ، قدرت تخریب بالاتر خواهد رفت

بهترین قطر برای حفر چال استفاده از مته به قطرهای 40 ، 50 یا 65 میلیمتری می باشد.

چال ها می بایست در دو جهت موازی هم ( عمودی یا افقی ) و در یک امتداد باشند

فاصله اولین چال نزدیک به لبه سنگ یا بتن حداکثر 15 سانتیمتر باشد

چال های حفاری شده به یکدیگر راه نداشته و عاری از هرگونه مواد زاید بوده ، تمییز و دور از رطوبت باشند.

بهترین قطر مته برای چال زدن در حداقل 4 سانتیمتر به فاصله 25-20  سوراخکاری می شود.

در صورت استفاده از مته به قطر بالاتر به مطالب زیر توجه فرمائید :

(مقیاس ، اندازه قطر مته و فاصله چال ها به سانتیمتر)

به طور مثال در سنگ های محکم مانند گرانیت ، مرمر کوارتز ، سنگ سیاه آذرین با مته 4 سانتیمتر فاصله چال ها 25 سانتیمتر ، با مته 5 سانتیمتر فاصله چال ها 45 سانتیمتر ، با مته 6/5 ، فاصله چال ها 80 سانتیمتر ، و با مته های قطر بالاتر به همین ترتیب فاصله چال ها از یکدیگر افزایش می یابد .

در تخریب بتن مسلح بافت آرماتور در داخل بتن و شبکه بندی آن فاصله چال ها نسبت به نحوه آرماتور بندی داخل بتن از 10 سانتیمتر تا 25 سانتیمتر حفر می گردد در سنگ های معمولی مانند ماسه ، سنگ آهکی ، سنگ کچی ، فاصله چال ها را می توان با مته 4 از 30 سانتیمتر به بالا تعبیه نمود.

حفر چال در سنگ یا بتن نهفته کلیه نکاتی که برای چال زنی در سنگ یا بتن آزاد در نظر می گیریم در این حالت نیز صادق است مگر آن که در سنگ یا بتن نهفته کلیه چال ها باید با زاویه 30 درجه نسبت به وضع سنگ حفر شوند در این حالت نیروی حاصله از انبساط حجم تولید شده به مؤلفه افق و قائم تجزیه می شود و تنها مؤلفه قائم حرکت دادن و جابجا کردن سنگ یا بتن را به سمت بالا دارا می باشد ، پس از برداشتن یک قطعه از سنگ یا بتن می توان قسمت دیگر را به همین ترتیب تخریب و با آنکه از وجه آزاد سنگ با استفاده از چال های عمودی به عمل تخریب ادامه داد.

حفر چال در بتن مسلح

کلیه نکات ذکر شده در قسمت های قبل در اینجا نیز مد نظر است ، با توجه به این نکته که به دلیل وجود آرماتورها و پیوستگی آنها با بتن بهتر است فواصل چال ها را کمتر انتخاب نمود تا تخریب آسان تر صورت گیرد ، پس از ترک خوردن و ایجاد شکاف با اعمال ضربه می توان بتن را به راحتی از شبکه

آرماتور جدا نموده و میلگردها را سالم از داخل بتن خارج ساخت.

وسایل مورد نیاز :

دریل برقی یا کمپرسور با مته ، سطل پلاستیکی ، عینک ایمنی ، دستکش پلاستیکی ماسک وگوه چوبی ، چکش سنگین یا پتک ، مخلوط کن دستی یا برقی ، چادر برای جلوگیری از ریزش باران و تابش مستقیم نور آفتاب برای عملیات ضروری است.

گوه چوبی و موارد استفاده از آن در جایی که نیاز به قواره بندی سنگ باشد مثل استخراج سنگ در معادن می توان برای جهت دادن به ترک ها و کنترل آنها از گوه های چوبی استفاده نمود ، این گوه ها بهتر است از چوب محکمی تهیه شود تا بعد از مسدود کردن درب سوراخ ها توسط گوه و فرود آوردن ضربات پتک به آنها خرد نشوند ،

لازم است تمام گوه ها را در یک راستا قرار داد و پس از پایان پیشرفت ترک ها و توقف تخریب دوباره آنها را کوبید تا سنگ شکسته نشود ( حتماً یک ساعت قبل از شروع کار گوه ها را در آب قرار دهید تا کاملاً خیس شود ) .

دانلود کاتالوگ M.I.C

دانلود کاتالوگ جامع شرکت بهساز بتن متین M.I.C co

بهساز بتن متین

تماس با M.I.C

دفتر فروش : اندیشه شهرک صدف خیابان دکتر قریب مجتمع آناهیتا طبقه 3 واحد 12

شماره تماس  : 8-65574707

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

M.I.C در یک نگاه

بهساز بتن متین با تلاش در زمینه تولید، واردات، اجرای آب بندی، مشاوره و فروش افزودنیهای بتن در صنعت ساخت و ساز با محوریت راه اندازی فازهای تولیدی در زمینه محصولات نوین افزودنی ها و نوارهای واتراستاپ منطبق با استانداردها و معیارهای بین المللی و همچنین مشاوره در زمینه کاربرد صحیح مواد تولیدی این شرکت در جهت مقاوم سازی، سبک سازی و در نهایت ارتقاء سطح کیفی ساخت و ساز تأسیس گردید و همچنین کوشا در مسیر معین با گامهای محکم قدم بر میدارد.